Aboubakar’ın menajerinden Beşiktaş’a rest

Beşiktaş’ın kadro dışı bıraktığı isimlerden Vincent Aboubakar, sosyal medya hesabında Beşiktaş’ı takip etmeyi bıraktı. Futbolcunun menajeri Pini Zahavi de siyah beyazlı yöneticilere “Ya Vincent’ten kamuya açık şekilde özür dilersiniz ya da ocak ayında takımdan ayrılırız. Bu şartlarda Vincent devam etmek istemiyor” diye konuştu.

Hürriyet’ten İsmail Er’in haberine göre Zahavi, Beşiktaş yönetimini bu süreçte profesyonel davranmamakla suçlarken “Takındığınız tavır ve aldığınız karar Çok saçma. Vincent, Suudi Arabistan’da El Nassr takımında servet kazanıyordu, bunu elinin tersiyle iterek Beşiktaş’a geldi. Bu takıma katkısı ortada. Oysa siz altı boş iddialarla, saçma gerekçelerle onu kadro dışı bıraktınız, itibarını zedelediniz. Üstüne hiçbir şey olmamış gibi bir hafta dolmadan affettiniz. Vincent çok kırıldı, bu şartlarda kariyerini Beşiktaş’ta sürdürmesi çok zor” ifadelerini kullandı.

Pini Zahavi toplantıda “Ya Vincent’ten kamuya açık şekilde özür dilersiniz ya da ocak ayında takımdan ayrılırız. Bu şartlarda Vincent devam etmek istemiyor” dedi. Siyah beyazlı yöneticiler İsrailli menajerin söylemleri karşısında geri adım atmazken, “Oyuncunuzun kadro dışı kalması teknik kadromuzun raporu sonrasında gerçekleşmiştir, tartışmaya kapalıdır. Eğer ayrılmak niyetindeyseniz şartlar belli. Eğer devre arasında 7 milyon Euro bonservis bedeli getirirseniz biz de o zaman değerlendiririz” diye konuştular.

Kamerunlu futbolcu yaptığı açıklamada, “Kulüpteki hiç kimseyle bu sezon hiçbir tartışmam veya disiplin dışı davranışım olmadı. Bu sezon şimdiye kadar 11 gol attım, 3 asist yaptım. Kontratlı olduğum her dakika boyunca tüm eforumu ve konsantrasyonumu verdim” ifadelerini kullanmıştı. (SPOR SERVİSİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*