YKS başvurusunda ek süre

2023-YKS başvuru, geç başvuru sürelerinde bilgilerini sisteme kaydeden ancak sınav ücreti ödeyemeyen adaylar başvurularını yarına kadar gerçekleştirebilecek. Daha önce deprem bölgesinde sınava girecek olanlardan başvuru ücreti alınmayacağını açıklayan ÖSYM, ilgili kişilerin yapması gerekenleri de anlattı.

‘AFET BÖLGESİNDE İKAMET’ SEÇENEĞİNİ İŞARETLEYİN
ÖSYM’den yapılan açıklamada; “6 Şubat 2023 tarihli depremlerde afet bölgesi ilan edilen, kılavuzda belirtilen il ve ilçelerde ikamet eden ve YKS başvuru, geç başvuru sürelerinde bilgilerini sisteme kaydeden ancak başvurusunu tamamlayamayan adaylara başvurularını tamamlama imkânı verildi. Bu adaylardan sınava girmek isteyenler, 27 Nisan saat 23.59’a kadar https://ais.osym.gov.tr adresinde ‘depremde afet bölgesinde ikamet ettiğini’ belirten seçeneği işaretleyerek başvurularını tamamlayabilecekler” denildi.

Ayrıca, 2023-YKS başvuru geç başvuru sürelerinde başvuru bilgilerini sisteme kaydeden ancak sınav ücreti ödeyemeyen adaylara da başvurularını tamamlama imkânı tanındı. Bu durumdaki adayların belirtilen işlemleri yapmamaları halinde başvuruları sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir