Ankaragücü Taraftarı, Hakem Halil Umut Meler’e Yumruk Atan Başkan Faruk Koca’yı Tezahürat Ederek Karşıladı!

Türk futbolu utanç dolu bir gece yaşadı. Çaykur Rizespor ile karşılaşan Ankaragücü’nün başkanı Faruk Koca, maç sonunda hakem Halil Umut Meler’e yumruk atarak saldırdı. Saldırının ardından gözaltına alınan Koca, geçirdiği yüksek tansiyon atağı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Hastane çıkışında Koca’ya Ankaragücü taraftarından tezahüratlı destek geldi!

Çaykur Rizespor – Ankaragücü maçında Türk futbolunun asla unutamayacağı bir utanç yaşandı. Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, maçın hakemi Halil Umut Meler’e yumrukla saldırdı!

Yumruğun ardından yerde de tekmelenen Halil Umut Beler’e hemen sağlık ekipleri müdahalede bulundu. Türk futbolunun utanç listesine giren bu olayın ardından Başkan Koca’nın gözaltına alınacağı duyuruldu.

Ankaragücü yönetiminden olduğu iddia edilen ve Meler’e tekme atan iki kişi gözaltına alındı.

Gazeteci Çağdaş Tolga Işık, AKP üyesi olan Koca’nın partiden ihraç edileceğini iddia ederken; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan utanç verici olayı kınarken Meler’e geçmiş olsun dileklerini Twitter hesabından iletti.

Gözaltına alınacağı duyurulan Koca’nın da tansiyon yükselmesi sebebiyle hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Hastane çıkışında ise Koca’yı Ankaragücü taraftarı bekliyordu.

Ankaragücü taraftarı, Başkan Koca’yı tezahüratla karşılayıp destekledi.

Kameralara yansıyan o anlar sosyal medyada tepki çekti.

Bazılarının “Eline sağlık Başkan” dediği duyuldu.

Koca’yı destekleyen taraftar grubu sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü.

Ne diyelim bilemedik…

Yorum sırası sizin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir