İstanbul’u sağanak vurdu: Cadde ve sokaklar göle döndü

İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan yağmur baskınlara neden oldu,  bazı yollar su altında kaldı. Zeytinburnu sahil yolunda su birikintisi nedeniyle 4 araç yolda mahsur kaldı. Olay yerine su tahliyesi için ekipler sevk edildi. Suyun tahliyesinin ardından araçlar yoldan çekildi.

SARIYER’DE ARAÇLAR GÜÇLÜKLE İLERLEDİ

Sarıyer Ayazağa Cendere Caddesi’nde biriken su nedeniyle araçlar güçlükle ilerledi. 

Sarıyer Ayazağa -Cendere Caddesinde biriken su nedeniyle araçlar güçlükle ilerledi. Bazı araçlar ise geri dönmek zorunda kaldı.

1/10

2/10

3/10

4/10

5/10

6/10

7/10

8/10

9/10

10/10

Motosiklet sürücüleri ise kaldırımdan geçerek gitti. Belediye ekipleri tıkanan rögarları açarak suyu tahliye etmeye çalıştı. Vidanjörlerle de su tahliye ediliyor.

 

YOLDAKİ SU BİRİKİNTİSİ KAZAYA NEDEN OLDU

 

İstanbul’da etkili olan yağmur trafik kazalarını da beraberinde getirdi. Arnavutköy Gazi Fahrettin Paşa Caddesi’nde ilerleyen bir araç yoldaki su birikintisine girince savruldu. Sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği cip bariyerlere çarparak durabildi.

O anlar arkadan gelen araçtaki kameraya yansıdı. Görüntülerde kazanın hemen ardından aracın ön koltuğundaki bir kişinin kucağındaki çocukla aracın dışına çıktığı da görüldü. Araçtakiler kazayı şans eseri yara almadan atlattı.

OTOMOBİL ÇUKURA DÜŞTÜ

Arnavutköy’de yağmur suyu kanalı çalışmaları nedeniyle yola koyulan dubalar yoğun yağış ve rüzgardan kaynaklı uçunca bir sürücü açılan çukuru göremeyerek içine düştü. Belediyeden yapılan açıklamada, sürücünün maddi zararı karşılanacağı belirtildi.

Olay, Arnavutköy Anadolu Mahallesi Saliha Sokak’ta meydana geldi. Arnavutköy Belediyesi tarafından sokakta yağmur suyu kanalı yapım çalışmaları nedeniyle bölgeye koyulan dubalar ve uyarı levhaları yoğun yağış ve rüzgar nedeniyle uçtu.

Bir sürücü de o sokaktan geçtiği sırada açılan çukuru göremeyerek içine düştü. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken araç çekici yardımıyla çukurdan çıkartıldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir