Netflix’den bir zam haberi daha geldi

Netflix’in bu yılın başlarında sonlandırdığı temel plan, eski müşterileri için 10 dolardan 12 dolara çıkıyor Premium ise 20 dolardan 23 dolara çıkıyor.

Yayın akışı devi, reklam destekli ve Standart planlarının sırasıyla 7 ABD Doları ve 15,49 ABD Doları seviyesinde aynı kalacağını söyledi. Çarşamba günkü haberlerden önce şirket, fiyatları en son 2022’nin başlarında artırmıştı.

Netflix kazanç raporunda şöyle yazdı: “Başlangıç ??fiyatımız diğer yayıncılarla son derece rekabetçi ve ABD’de aylık 6,99 dolardan, örneğin tek bir sinema biletinin ortalama fiyatından çok daha düşük.” Şirketin şifre paylaşımını sınırlama hamlesi sonuç vermiş gibi görünüyor. Ücretli üyelik sayısı yıllık yüzde 10’luk önemli bir artışla 247,15 milyona ulaştı. Ücretli net abone kazanımı 3. çeyrekte 8,76 milyon oldu ve geçen yılın en büyük artışını gördü.

Reklam destekli plan, mevcut olduğu ülkelerdeki tüm yeni kayıtların yüzde 30’unu oluşturduğu için beklendiği gibi sıcak bir başlangıç ??yapmış gibi görünüyor. Şirket şifre paylaşımı sebebi ile ciddi kayıplar yaşamıştı, bu sebeple de yenilenen planların işe yaradığını görmek rahatlatıcı olmuş olabilir. Zira yayın akışı devleri arasındaki rekabet ciddi bir şekilde artarak devam ediyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir